Wypunktowanie komuś czegoś jest nieraz i nie dwa koniecznością. Sama forma tekstu napisana w postaci punktów dla niektórych, zwłaszcza wzrokowców, może być o wiele bardziej czytelna aniżeli inne formy napisania tekstu. Tym bardziej, jeżeli owym tekstem jest praca magisterska, która jak wiemy ma charakter ściśle naukowy. No właśnie, w takiej pracy bardzo często zachodzi konieczność użycia funkcji wypunktowania.
W edytorze tekstu Word istnieje możliwość użycia co najmniej kilku stylów wypunktowania. Wiadomo, że zachowanie formalnego stylu pracy naukowej jest koniecznością i wymogiem. Wobec tego w pracach magisterskich nie są wcale mile widziane wypunktowania w postaci gwiazdek czy innych bardziej wymyślnych wzorów albo figurek.
Z najpopularniejszych stylów możemy wymienić przede wszystkim cyferki rzymskie i arabskie, literki, kropki i kreski, a także trójkąty z wierzchołkiem skierowanym do tekstu. Takie style punktowania należą do oficjalnych, wobec tego nie będzie problemu z ich używaniem. Inaczej sprawa wygląda jeżeli chodzi o te różnego rodzaju wymyślne wzorki. Trzeba się pilnować ponieważ nigdy nie wiemy jak na takie dziwne wzory formatowania zareaguje nasz promotor, bądź recenzent.
Pisząc prace magisterskie nie możemy też zapomnieć o tym, że wymyślne style punktowania mogą też mieć swoje zalety, ale tak jak wspomniałem wszystko jest kwestią uznania w oczach promotora. Każdy, kto oddawał pracę naukową do obrony wie, że na humor i uznanie promotora trzeba sobie zasłużyć, a wpływ na to ma nie tylko treść naukowa, ale również walory wizualne pracy.